českydeutschenglish
září 2016
po
út
st
čt
so
ne
35
29
30
31
Linda/Samuel
1
Adéla
2
Bronislav
3
Jindřiška/Rozálie
4
36
Boris
5
Boleslav
6
Regína
7
Mariana
8
Daniela
9
Irma
10
Denisa
11
37
Marie
12
Lubor
13
Radka
14
Jolana
15
Ludmila
16
Naděžda
17
Kryštof
18
38
Zita
19
Oleg
20
Matouš
21
Darina
22
Berta
23
Jaromír
24
Zlata
25
39
Andrea
26
Jonáš
27
Václav
Den české státnosti
28
Michal
29
Jeroným
30
1
2
40
3
4
5
6
7
8
9
Zlata
Upozornění na vyhrazení nádrže Metud (MO Stráž pod Ralskem) dne 24. 9. 2016

Rybářský revír 441 051 Ploučnice 7 - nádrž Metud, dne 24. 9. 2016 je podrevír Metud vyhrazen pro účely závodu od 6:00 do 14:00 -  mezinárodní dětské závody Trojzemí v plavané.

9. září 2016 v 08:51
Upozornění na závod In-line bruslení na nádrži Matylda

Upozorňujeme, že dne 4. září (neděle) proběhne v revíru Bílina 6 na nádrži Matylda závod In-line bruslení (Mistrovství ČR). Hlavní závod bude od 13 do 16 hod., ale předpokládá se příprava závodníků a jejich vysoká aktivita v průběhu celého dne. Byli jsme upozorněni na vysokou rychlost bruslení závodníků a nebezpečí střetu nebo kontaktu s rybáři.

Závod je řádně povolen a je nutné jej respektovat, proto žádáme o přizpůsobení a pochopení. 

24. srpen 2016 v 09:39
Zákaz lovu ryb v revíru Markvartický rybník (MO Česká Kamenice)

Od 22. srpna je zakázán lov ryb v revíru č. 441 099 Markvartický rybník v k. ú. Markvartice (okres Děčín – pozor nezaměnit s revírem 07 441 095 v k. ú. Markvartice v Podještědí).

Důvodem zákazu je vypouštění rybníka před opravou výpusti.

19. srpen 2016 ve 14:44
Nový rybářský revír Štěpánov

Od 22. srpna 2016 je povolen lov ryb na novém mimopstruhovém rybářském revíru č. 06 441 135 Štěpánov v k. ú. Radovesice u Bíliny (u obce Štěpánov, u komunikace mezi Razicemi a Lukovem).

Revír je tvořen vodní nádrží plochy 1,44 ha.

GPS: 50°31'55.270"N, 13°51'34.530"E

 

19. srpen 2016 ve 14:40
Máme mistry světa!

Ve dnech 21. – 24. července 2016 se v Bílině na Stadionu Kyselka uskutečnilo mistrovství světa juniorů v rybolovné technice, kde naše juniorská reprezentace ve složení Tomáš Spáčil, Marek Matyáš, Jiří Vaněček, Václav Calta, Vojtěch Humpál, Lukáš Slezák, Kateřina Roblová, Lucie Konderlová, Kateřina Patková a státní trenér Karel Světelský a asistent Karel Kobliha vybojovala 10 zlatých – 3 stříbrné a 4 bronzové medaile. Česká reprezentace juniorů i seniorů patří ke světové špičce a ČRS si již zvykl, že pravidelně vozí medaile ze světových šampionátů, ale pokaždé je to velká radost, když můžeme konstatovat, že se to opět povedlo. Je velkým úspěchem, že reprezentanti vybojovali zlato ve čtyřech nejprestižnějších disciplínách, a to v pětiboji juniorů, v pětiboji juniorek a v soutěži družstev juniorů a juniorek. Tomáš Spáčil, který v letošním roce naposledy mohl soutěžit v kategorii  juniorů (od příštího roku přestupuje do kategorie seniorské), přidal do své sbírky medailí čtvrtý titul Mistra světa v pětiboji a vyrovnal tak v historických tabulkách rekord Zuzany Kočířové, která také získala 4 tituly v pětiboji z mistrovství světa juniorů. Tomáš k tomu přidal i světový rekord v disciplíně č. 5 zátěži dálce, kdy hodil 75,32 m a překonal tak světový rekord o 0,88 m. Velká gratulace patří i nové šampionce Kateřině Roblové, která se stala mistryní světa v pětiboji poprvé a převzala tak úspěšnou štafetu od Kateřiny Markové (naše trojnásobná juniorská mistryně světa, která v loni přešla do seniorské kategorie). Celé výsledky naleznete zde.    Reportáž ze zahájení.

Zdroj ČRS, z. s.

Reportáž České televize

26. červenec 2016 v 08:32
Revíry s neplatností územních a celosvazových povolenek

Na základě četných dotazů uvádíme rámcový přehled rybářských revírů užívaných složkami ČRS v rámci Ústeckého a Libereckého kraje, kde neplatí Severočeská územní a celosvazová povolenka ČRS, z s.

  • Nepomyšl a Lubenec – MO Podbořany
  • tůň Seník – MO Postoloprty
  • U plynárny (aktuální) a Proboštov – MO Teplice
  • Jizera 10 a 10 A – MO Železný Brod (samostatně hospodařící MO)
  • Malé štěrkopískoviště Příšovice a Tůň u Loukova – MO Svijany (samostatně hospodařící MO)

 

V rámci platných povolenek Severočeského územního svazu je k dispozici cca 120 mimopstruhových revírů s plochou asi 4 650 ha řady typů vod (tekoucí, rybníky, propadliny, přehrady, zatopené pískovny a štěrkopískovny, tůně, jezera, aj.) a téměř 70 pstruhových revírů převážně na tekoucích vodách, ale i nádržích a přehradách.

V rámci revírů užíváme asi 250 podrevírů – uzavřených vodních ploch a zajišťujeme stovky smluvních vztahů ve spolupráci s vlastníky, staráme se o údržbu, spolupracujeme s mnoha institucemi, pracujeme na zajištění dotací, provádíme hospodářské práce a odborná sledování, zpracováváme rozsáhlé agendy dokumentace a zpráv, dále měření (chemická a hydrobiologická) a mnohé jiné činnosti, abychom zabezpečili co nejrozsáhlejší a co nejkvalitnější podmínky pro lov ryb. K tomu využíváme v naprosté většině korektní spolupráci s kolegy ve výborech místních organizací.

Respektujeme i vlastní užívání revírů v nevelkém rozsahu u většiny shora uvedených MO. Často se jedná pouze o dočasnou aktivitu. Tam, kde však jedná funkcionář MO bez respektování základních pravidel slušného chování a partnerského jednání se někdy dohodnout nelze a nespraví to ani lži na stránkách MO ve snaze zastřít vlastní nekvalifikovanost. Takové zastupování MO je samozřejmě v její neprospěch, respektive ke škodě členů MO.

22. červenec 2016 v 17:03
Stanovisko k zatížení ryb jedy v Labi

Reagujeme tímto na článek „Jedy v rybách z českých řek“ a některé následně uveřejněné nesprávné matoucí interpretace. Především je třeba uvést, že potenciální rizika z konzumace ryb v Labi, Bílině a případně i jinde jsou samozřejmě dlouhodobá a nejedná se o nikterak nové poznání. Bohužel i dnes jsou stále odpadní vody komunálního i průmyslového charakteru bez dostatečného vyčištění vypouštěny do vodních toků a kromě různých společností korporátních je to komplexně vliv celé naší společnosti, která nedostatečně ovlivňuje státní mechanismy k tomu, abychom dokázali lépe chránit životní prostředí obecně a neměli jsme k životu znečištěnou vodu, půdu, vzduch, potraviny atd.

K předmětné zprávě ekologické organizace Arnika uvedené v časopisu Rybářství (červenec 2016) je třeba zdůraznit, že jako výrazně odchylné je třeba posuzovat lokalitu soutoku Labe a Bíliny, což má zřejmou souvislost právě s mnohaletým vnosem látek tekoucích Bílinou. Stejně však nelze hodnotit řeku Labe v celém úseku od státní hranice ve Hřensku po Liběchov nad Štětím a šmahem generálně odepsat všechny ryby z Labe v tomto úseku a revírech Severočeského územního svazu. Potenciální obsah látek nebezpečných pro zdraví člověka ve svalovině ryb závisí na druhu ryby a jejím způsobu života, na potravě, na lokalitě výskytu, na věku, na původu (mnoho ryb je vysazováno z naprosto čistého prostředí) atd. Není žádný důvod přestat zcela konzumovat ryby z Labe, ale je vhodné zvažovat, odkud si rybu ke konzumaci nevzít a to jsou zpravidla úseky pod výpustními profily odpadních vod, ze zmíněné oblasti vtoku Bíliny apod. V jiných úsecích je kvalita voda v Labi zlepšována zejména přítoky s výrazně čistší vodou (Ohře a mnoho menších vodních toků). Zároveň je třeba zopakovat předešlé vědecky pojaté sledování prováděné např. výzkumným ústavem rybářským a hydrobiologickým ve Vodňanech, které konstatovalo ve svých závěrech, že v některých exponovaných lokalitách (zejména u chemických továren) na Labi ve východních, středních a severních Čechách je určité nebezpečí poškození zdraví při konzumaci velkého množství ryb, které konkrétně představuje např. 4 porce (175 g) masa ryb v jednom týdnu, a to opakovaně po více týdnů až měsíců. 

Buďme tedy obezřetní, ale hlavně používejme zdravý selský rozum a nevěřme zejména účelovým článkům lidí na některých internetových stránkách, kteří manipulují s míněním veřejnosti pro dosažení jiných vlastních cílů a řešení osobních problémů.

Nebuďme však lhostejní k tomu, že i v době tak vyspělých technologií nedokážeme jako občané této změně vyvíjet větší tlak na lepší čištění odpadních vod, na přísnější podmínky pro vypouštění odpadních proudů, ale také sami k sobě jednotlivě při ochraně životního prostředí, protože i jako jedinci vytváříme příliš mnoho odpadu a často jej nesprávně likvidujeme nebo zanecháváme tam, kam nepatří.  

22. červenec 2016 v 16:57
Pozvánka na mistrovství světa juniorů v rybolovné technice

Ve dnech 21. – 24. července 2016 se v Bílině na Stadionu Kyselka uskuteční mistrovství světa juniorů v rybolovné technice. Pořadateli jsou Český rybářský svaz, z. s. a Klub rybolovné techniky Bílina. Záštitu nad tímto závodem převzal hejtman Ústeckého kraje pan Oldřich Bubeníček. 

Na tomto MSJ bude startovat tým složený z více jak poloviny z nováčků, kteří si v nominačních závodech vybojovali možnost startovat v tomto závodě. Česká výprava bude startovat v tomto složení: Tomáš Spáčil (Mistr světa v pětiboji z roku 2013, 2014, 2015), Marek Matyáš, Jiří Vaněček, Lukáš Slezák, Václav Calta, Vojtěch Humpál, Kateřina Roblová (při svém prvním startu za reprezentaci na MSJ získala v loňském roce 3. místo v pětiboji a stala se i Mistryní světa v disciplíně č. 3 arenberg), Lucie Konderlová a Kateřina Patková.

Přijďte se podívat na naše nejlepší závodníky a podpořit je v jejich rybářském umění.

Ústecký kraj - prezentace Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice

 


12. červenec 2016 v 08:08
Možnost lovu ryb v části plavebního kanálu - přístavu Lovosice

Na základě iniciativy zástupců ČRS, z. s. Litoměřice a její místní skupiny Lovosice, a také města Lovosice bylo vydáno nové stanovisko Ředitelství vodních cest k lovu ryb v plavebním kanálu – veřejném přístavu Lovosice, kde vykonává kontrolu také Poříční oddělení Policie ČR.

Dosud nebyl lov ryb v plavebním kanálu povolen, ale vydáním stanoviska ŘVC z 30. května 2016 dochází ke změně, v rámci které je povolen lov ryb z levého břehu plavebního kanálu od konce přístavní zdi v ř. km cca 786,8 po ústí plavebního kanálu do řeky Labe v ř. km cca 786,5.

V další části přístaviště a plavebního kanálu je lov ryb vyloučen.

Stanovisko ředitelství vodních cest k žádosti o povolení lovu ryb v plavebním kanálu Lovosice

Mapka s vaznyčením situace dolní části plavebního kanálu a konce úseku lovu ve směru od ústí kanálu do Labe 

11. červenec 2016 ve 14:27
Národní kolo - Zlatá udice 2016

Od pátku 24. 6. do neděle 26. 6. soutěžilo 8 družstev (vždy ve složení 4 chlapci, 1 dívka a jeden junior) 

ze všech územních svazů ČRS + družstvo MRS v Národním kole soutěže Zlatá udice.  Pořadatelem byl Západočeský územní svaz společně s místní organizací ČRS Kdyně.

Družstvo Severočeského územního svazu reprezentovali Pavel Erban, Vít Plešinger, Josef Cihlář, Jan Procházka, Zuzana Havránková a Ondřej Žejdl.

Velké uznání patří také všem závodníkům, kteří se dokázali vypořádat s počasím, za jejich všestrannost. Vždyť jen málokterý závodník dokáže zvládnout na vyšší úrovni dvě sportovní disciplíny (plavanou a rybolovnou techniku) a k tomu se naučit vědomosti z oblasti poznávání ryb, rostlin a živočichů, včetně znalostí z rybářského odvětví. Slova předsedy ČRS v zahajovacím projevu mluví za vše: “Jste nejlepší z nejlepších v rámci územních kol Zlaté udice, tak ať Vám přeje štěstí i na Národním kole, které je vyvrcholením celé soutěže“. Bohužel vyhrát může vždy jen jeden, i když tyto děti jsou pro nás vítězi všechny.

Družstvo Severočeského územního svazu se celkově umístilo v silné konkurenci na krásném druhém místě. V jednotlivcích se celkově v kategorii dívek umístila Zuzana Havránková na třetím místě. Ve vědomostní disciplíně pak Pavel Erban a Zuzana Havránková ve svých kategoriích obsadili první místa. 
Úplné výsledky naleznete 
zde.

7. červenec 2016 v 15:34