českydeutschenglish
červenec 2017
po
út
st
čt
so
ne
26
26
27
28
29
30
Jaroslava
1
Patricie
2
27
Radomír
3
Prokop
4
Cyril a Metoděj
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
5
Den upálení mistra Jana Husa
6
Bohuslava
7
Nora
8
Drahoslava
9
28
Libuše/Amálie
10
Olga
11
Bořek
12
Markéta
13
Karolína
14
Jindřich
15
Luboš
16
29
Martina
17
Drahomíra
18
Čeněk
19
Ilja
20
Vítězslav
21
Magdaléna
22
Libor
23
30
Kristýna
24
Jakub
25
Anna
26
Věroslav
27
Viktor
28
Marta
29
Bořivoj
30
31
Ignác
31
1
2
3
4
5
6
Anna

Na akce mládeže Českého rybářského svazu finančně přispívá MŠMT.  

 

PLÁN AKCÍ PRO DĚTI A MLÁDEŽ V ROCE 2017


Formulář - Informace o LTM pořádaném v roce 2017  


Výlet do ZOO (DinoPark) a Techmanie v Plzni

Český rybářský svaz, z. s., Severočeský územní svaz - odbor mládeže, pořádá dne 22. 4. 2017 výlet do ZOO (DinoParku) a Techmanie v Plzni.

Propozice

________________________________________________________________


Pohár předsedy ČRS, z. s., SÚS v lovu ryb udicí 2016

Odbor mládeže SÚS ve spolupráci s MO Stráž pod Ralskem pořádají dne 14. 5. 2016 na revíru Velká Rašelina (441083) závod o Pohár předsedy SÚS v lovu ryb udicí jednotlivců.

Propozice

 

Výlet do parku Mirákulum

Český rybářský svaz, z. s., Severočeský územní svaz - odbor mládeže, pořádá dne 7. 5. 2016 výlet do parku Mirákulum.

Propozice zde 


Harmonogram akcí 2016 ČRS, z. s., SÚS - Odboru mládeže  

Předkládáme Vám přehled akcí pro děti a mládež připravených pro rok 2016 v rámci ČRS, z. s., SÚS – odbor mládeže. Zároveň prosíme o předání seznamu akcí všem vedoucím mládeže Vaší MO a zároveň o projednání nabídky ve výboru MO!

Využijte možnosti přihlásit děti a mládež na připravené akce, aktivně projednejte účast dětí s jejich vedoucími a také rodiči, zejména v případě táborů a zahraničních akcí. O termínech akcí je informujte co nejdříve, aby bylo možné včas připravit harmonogram akcí MO, rybářských kroužků a také prázdnin a dovolené. Zajímejte se o účast na soutěžích, protože tím si pro rok 2017 vytvoříte podmínky pro možnost čerpání příspěvku na činnost dětí a mládeže za rok 2016, a to podle instrukcí pro čerpání příspěvku (až několik desítek tisíc Kč se snadnou administrací) Českého olympijského výboru, kterou jsme Vám zaslali (povinná podmínka účasti dítěte na 3. soutěžích v roce).

Zájem MO o pořadatelství některé akce letos nebo v příštím roce je vítána a bude podpořena z prostředků SÚS.

Zájem o účast na některé akcí uvedených na přiloženém seznamu zasílejte na e-mail: mikolasova@crsusti.cz

 

 

O pohár předsedy ČRS, z. s., SÚS 2015

Soutěž se uskutečnila za finanční podpory MŠMT v první polovině měsíce září na nádrži Benedikt v Mostě, byla určena pro děti, které závodily ve dvou kategoriích do 12ti a do 15ti let. Lov probíhal na jednu udici na plavanou ve tříčlenném družstvu. Děti si soutěž velmi užily, bylo zajištěno občerstvení a úspěšní byli obdařeni hodnotnými cenami. 


Tábor rybářů v Nové Olešce 2015

Tábor proběhl v termínu 4. 7. - 18. 7. 2015, jako v minulých letech u rybníka lesní 1 v Nové Olešce pod záštitou SÚS Ústí nad Labem. Tábora se z účastnilo 33 dětí pod dohledem šesti proškolených vedoucích. Děti byly ubytované ve stanech, strava na táboře je zajištěna naší mobilní kuchyní a je 5x denně, kuchař je vyučený profesionál.                   Toalety a hygienické zařízení zajišťuje fa. TOI-TOI a pro potřeby koupání a sprchování byla pronajata chatka v těsné blízkosti tábora. Tábor je zaměřen na lov ryb, teoretické znalosti a ochranu přírody, dále zde proběhlo několik soutěží a celodenních výletů. Při celodenním výletu děti navštívili soutěsky v Hřensku, lodičkou si propluli Edmundovu soutěsku, dalším výletem byla ZOO Děčín poté parník do Hřenska, dalším celodenním výletem byla Pravčická brána a na konci tábora rozhledna Sněžník. Po celou dobu tábora probíhala celotáborová soutěž o nejdelší rybu a každý den závod v LRU plavaná o ceny. První místo v soutěžích bylo vždy odměněno pohárem. Dále děti soutěžili v orientačním běhu, střelbou ze vzduchové pušky, fotbalovém turnaji atd. Tábor byl finančně podpořen MŠMT. Závěrem bych chtěl poděkovat vedoucím a kuchařům, bez kterých by tento tábor nemohl fungovat.

Martin Pokorný - hlavní vedoucí tábora

 


Za zlatou rybkou do Babylonu

Dne 25. 4. 2015 se uskutečnil výlet malých rybářů do libereckého Babylonu. Všem účastníkům se program velmi líbil a s sebou si kažký odvezl také nevšední zážitky. 

Výběr fotografií


Vítězové soutěže: 

1. místo Kovácsová Tereza, 11 let, Šupinky MO Ústí nad Labem 

2. místo Petráček Michal, Šupinky MO Ústí nad Labem 

3. místo Lucie Gubaničová, Šupinky MO Ústí nad Labem 

 

  • Propozice 
  • Prezenční listina 


Harmonogram akcí 2015 ČRS, z. s., Svč. ÚS - Odboru mládeže  

 

 

 

 

O pohár předsedy Severočeského územního svazu

Místní organizace Velký Šenov pořádá dne 13. září 2014, za podpory Severočeského územního svazu, Schrödingerova institutu a MO ČRS Šluknov,  otevřený dětský závod v LRU "O pohár předsedy Severočeského územního svazu".

Propozice

 

Život pod hladinou Vltavy a návštěva ZOO Praha

Počátkem měsíce dubna byl pro děti z rybářských kroužků Severočeského územního svazu uspořádán výlet do Prahy. Cílem výletu byla prohlídka akvárií se sladkovodními druhy ryb spojená s návštěvou ZOO Praha. Děti v průběhu celodenního výletu měly možnost výtvarně zachytit, které ryby či zvířata je zaujala. Galerie namalovaných obrázků zde. Zhodnocení celé akce z pohledu dětí zde.

 


Letní tábor rybářské mládeže 2014, odboru mládeže rady ČRS

Odbor mládeže Rady ČRS pořádá v termínu 27.7. - 9.8.2014 letní tábor rybářské mládeže. Uskuteční se v objektu ZO OS KOVO - Buzuluk Komárov ve Smetanové Lhotě. Letní tábor je zaměřen především na zdokonalování naší mládeže v rybářských znalostech a na přípravu dětí na soutěže ve sportovním rybolovu.

Propozice + přihláška

 

Talentovaná mládež 2014

ČRS, z. s., Svč. ÚS, odbor mládeže ve spolupráci s Mo ČRS Stráž pod Ralskem pořádají ve dnech 11.-13. 4. 2014 soustředění talentované mládeže se zaměřením na soutěž ZLATÁ UDICE - poznávání rostlin, živočichů a ryb. V sobotu bude možnost se zúčastnit halových závodů v RT, kde bude teoreticky i prakticky vysvětlena rybolovná technika dle směrnic ZU. Dále bude vysvětlena směrnice a počítačový program ZU. 

Propozice zdeRybářský tábor v Nové Olešce 2013

 

Rybářský tábor proběhl v termínu 29. 6. 2013 - 13. 7. 2013 u rybníka Lesní 1 v Nové Olešce. Tábora se zúčastnilo 30 dětí pod dohledem šesti proškolených vedoucích. Děti byly ubytované ve stanech, strava byla zajištěna 5x denně v mobilní kuchyni. Tábor se konal se zaměřením na lov ryb, teoretické znalosti a ochranu přírody a také proběhlo několik soutěží a celodenních výletů. Mezi výlety dětí patřila navštěva  soutěsky ve Hřensku a proplutí lodičkou Edmundovou soutěskou, návštěva ZOO Děčín anebo výšlap na Pravčickou bránu. Dále děti soutěžily v orientačním běhu, střelbou ze vzduchové pušky, fotbalovém turnaji, atd. Pro děti byla i v nedaleké penzionu zajištěna diskotéka, spojená s opékáním a grilováním masa. Večery děti trávily u ohně a také se jednou zúčastnily stezky odvahy. Tábor proběhl bez problémů, za což patří poděkování vedoucím.

 

Výběr fotodokumentace

 

Rybářský závod dětí "O pohár Šluknovského výběžku a předsedy ČRS, z. s., Svč. ÚS"

Závod se konal 26. 5. na revíru Světlík, pořadatel ČRS MO Horní Podluží.

Závodů se zúčastnilo 8 družstev. Od rána pršelo a dětem počasí moc nepřálo.

Protože většině dětí začala být zima a někteří měli mokré boty, tak druhé kolo bylo zkráceno o půl hodiny. Toto rozhodnutí se ukázalo jako prozíravé, protože na vyhodnocení nepršelo.

Závodníci chytali malé rybičky od 8 do 12 cm. Největší ryba plotice 32 cm, slečna rybářka Andrea Boštíková.

Umístění: 1.Horní Podluží,  2.Velký Šenov, 3. Jiříkov, 4. Šluknov, 5. Rumburk, 6.Varnsdorf, 7.Krásná Lípa, 8.Chřibská.

VÝBĚR FOTODOKUMENTACE ZÁVODU 

  

  

  

 

Letní tábor rybářské mládeže 2013

Odbor mládeže Rady ČRS pořádá v termínu 28.7.-10.8.2013 ve Smetanově Lhotě letní tábor rybářské mládeže. Bude zaměřen především na výuku a zdokonalování v rybářských znalostech a sportovním rybolovu. Pro děti je připraven bohatý doprovodný program (soutěže, hry, výlety, přednášky). Tábor leží v samostatném areálu s bazénem, hřištěm, tří až šestilůžkovými chatkami, jídelnou, klubovnou, sprchami, WC atd.

Tábora se mohou zúčastnit děti (mládež) od 8 do 17 let a hlásit se mohou pouze přes své územní svazy ČRS. Cena LTM je 4.600 Kč. Z rozpočtu SÚS může být tábor dotován asi 1.000 Kč.

Veškeré informace včetně přihlášky a kontakty na územní svazy najdete na www.rybsvaz.cz.

 

Z kapacity 13 dětí pro Severočeský územní svaz zbývá 5 dětí (stav k 25. 4.).

 

 

Letní tábory rybářské mládeže jsou podporované ČRS: Formuláře

Vyjma rybářských táborů organizovaných některými místními organizacemi ČRS pro vlastní děti a mládež se také každý rok koná letní tábor mládeže ČRS a setkání mládeže ČRS.