Říjnové Rybářství: zavedení horní míry ryb a rozhovor s předsedou ČRS Karlem Machem

Pomohlo by u vybraných druhů ryb zavedení horní míry? To je otázka, nad kterou se na říjnových stránkách Rybářství zamýšlejí čtyři odborníci z oblasti rybářství a rybolovu. Zjistíte také, jak své dvouleté působení v pozici předsedy ČRS hodnotí PhDr. Mgr. Ing. Karel Mach, MSc., MBA a k čemu všemu mohou vědci využívat satelitní snímky?

Na otázku o vhodnosti zavedení horní míry ryb odpovídaly osobnosti z různých oblastí. Vědeckou sféru zastupuje RNDr. Marek Šmejkal, Ph.D. z Biologického centra Akademie věd ČR, funkcionářskou hospodář Moravského rybářského svazu prof. Ing. Petr Spurný, CSc., kaprařskou obec Miroslav Poupa a muškařkou Roman Vlček.

5

Někteří respondenti by byli pro, jiní jsou proti. Čí názory jsou vám nejbližší?

Své názory v rozhovoru sdělí čtenářům předseda Českého rybářského svazu Karel Mach, který se v listopadu dostane do poloviny svého volebního období. Co se mu za dobu jeho působení podařilo, na čem se pracuje a co by chtěl do listopadu roku 2022 dokončit?

hlavni foto

Objekty ve vesmíru pomáhají lidem v mnoha ohledech. Ale málokoho by asi napadlo, že mohou pomoci ve výzkumu kvality vod českých nádrží. RNDr. Jindřich Duras, Ph.D. z Jihočeské univerzity vás přesvědčí o tom, že právě snímky ze satelitů mohou být velmi prospěšné.

rybniky

Sto stránek časopisu opět nabízí mnohá další témata a věřím, že Rybářství jako obvykle stojí za přečtení. Objednat si ho můžete na našem e-shopu, v případě zájmu o předplatné ho snadno vyřídíte zde.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal, šéfredaktor

RY10 obalka1 1.indd1

03.10.2020, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.