Dočasný zákaz lovu ryb na MP rybářském revíru 441 005 – Bílina 6, podrevír č. 9/II., nádrž Farského (9,2 ha)

S okamžitou platností oznamujeme dočasný zákaz rybolovu na mimopstruhovém rybářském revíru 441 005 – Bílina 6, podrevír č. 9/II., nádrž Farského (9,2 ha) v k. ú. Dolní Jiřetín, z důvodu havarijní kvality vody způsobující hromadný úhyn ryb.

Došlo pravděpodobně k propadu dna do bývalé podzemní šachty po těžbě uhlí. Hladina je pokleslá o několik centimetrů, voda je zakalená do šedé až bílé barvy a je silně citít po sirovodíku. Byl proveden odběr vzorků. MO Most aktuálně usilovně pracuje na záchraně přeživších ryb a likvidaci padlých kusů. Dočasný zákaz lovu ryb platí do odvolání. Na místě označeno cedulemi.

Odlov na nádrži Farského, kde došlo k hromadnému úhynu ryb je velice náročný. Absolutně nežádoucí a kontraproduktivní pro záchranu ryb jsou živelné pokusy jedinců, nebo skupin o záchranu ryb, stejně jako pohyb přihlížejících. Dochází pouze k vyplašení ještě žijících ryb, které následně nemohou být u břehů sloveny a s vysokou pravděpodobností uhynou! Více ve vyjádření hospodáře MO Most ZDE

Letecký pohled na nádrž ZDE


29.09.2020, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.