Červencové Rybářství: Rozhovor s předsedou Hospodářského odboru ČRS, proč umisťovat nástrahy mimo háček a lov arapaim v Amazonce

I v červenci se na stránkách Rybářství dočtete informace týkající se problematiky pstruhových vod. Téma rozebírá v rozhovoru předseda hospodářského odboru ČRS Václav Horák a ve svém vlastním článku hospodář MRS Petr Spurný.

Milan Tychler poradí, jak umisťovat nástrahu mimo háček a Kateřina Švagrová se se čtenáři podívá do Brazílie na lov legendárních arapaim.

Na články profesora Tomáše Randáka z Jihočeské univerzity týkající se hospodaření na pstruhových vodách reaguje v červencovém čísle hospodář MRS a taktéž vědecký pracovník profesor Petr Spurný. Ve svém textu s názvem „Poměry na pstruhových vodách se zhoršují rychleji, než jsme očekávali“ s profesorem Randákem polemizuje.

3

Tématu se týká také rozhovor s Václavem Horákem, který je předsedou Východočeského územního svazu a zároveň zastává post předsedy hospodářské odboru Rady ČRS. Jaký je jeho pohled na tuto ožehavou problematiku a co všechno může hospodářský odbor ovlivnit v praxi?

3

Milan Tychler se zase zabývá rybářskou praxí. Ve svém červencovém článku upozorňuje na to, že přestože je stále velká část rybářů, kteří chytají s nástrahou na háčku, je lepší ji začít umisťovat mimo něj. Rybář chytne víc ryb a háčky se ve většině případů zaseknout v pysku. Rybářský matador prozradí, jaké jsou možnosti, jak nástrahy mimo háček umisťovat.

3

Hodně prostoru dostává jako obyčejně kaprařina. Rybář Pavel Vohralík společně s doktorem z Jihočeské univerzity Bořkem Drozdem pokračují v zajímavém seriálu Dva pohledy na lov kapra, ve kterém se mísí teorie a praxe. Společně tentokrát probírají etiku lovu kapra z hladiny a skutečnost, že ne všechny rostlinné návnady je schopen kapr strávit.

3

Známý rybářka Kateřina Švagrová nás vezme na výlet až do daleké Brazílie. Před lovem arapaim ji málem sežrali krokodýli, kteří se promenádovali na verandě její plovoucí chatrče, ale naštěstí přežila. Vděčila za to svojí averzi vůči švábům. Takže mohla, když se rozednilo, legendární arapaimu z Amazonky vytáhnout.

3

Přeji vám příjemné čtení! Pokud byste chtěli červencové Rybářství objednat, můžete tak učinit v e-shopu iRybářství. Pokud byste stáli o předplatné, můžete to zařídit zde. Roční předplatné vás vyjde na 600 Kč. A pokud vám nebylo ještě 15 let, první rok dostanete slevu 50 %.

Ondřej Cupal

Šéfredaktor Rybářství

01.07.2020, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.