Jaké jsou důsledky chování některých provozovatelů MVE?

Již dříve jsme vás informovali o problematice malých vodních elektráren (dále jen MVE), primárně pak na řece Ploučnici, kde je dlouhodobě situace nejhorší. Naše stanovisko si můžete přečíst ZDE.

O téma projevila zájem také některá média, mimo tištěných (Deník a další) např. CNN Prima News, jejíž reportáž naleznete ZDE.

Problémy se týkají ovšem nejen řeky Ploučnice, lokálně podobné otázky řešíme i na dalších tocích (např Jizera, Smědá, Ohře apod.). Ve fotogalerii níže se můžete podívat, co je důsledkem nezodpovědného chování některých provozovatelů MVE, kteří při honbě za ziskem porušují oprávnění pro nakládání s vodami i platné manipulační řády. Důsledkem jsou nejen na suchu uhynulé ryby, ale i jejich jikry, stejně tak další vodní živočichové, včetně zvláště chráněných druhů!

V tlaku nepolevíme, již nyní se nám k dané problematice ozývají nejen rybáři, ale již i pracovníci MVE, kteří nás informují o velice znepokojujících skutečnostech, se kterými budeme dále pracovat a rovněž je předáme k prošetření orgánům státní správy.


24.01.2022, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.