Děti pro krásnější Labe

Český rybářský svaz, z. s., Severočeský územní svaz uspořádal dne 26. 8. 2017 pro děti a mládež z ČRS a německého spolku „Anglerverband ‚Elbflorenz’ Dresden e. V.“ akci s názvem „Děti pro krásnější Labe“. Záštitu nad celou akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a prezident Zemského ředitelství Saska, Dietrich Gökelmann.
Akce se konala mezi obcemi Dolní Žleb a Schöna a její součástí bylo také společné setkání na hranicích našich zemí. Během úklidu odpadků podél břehů Labe byly pro děti připraveny vědomostní soutěže a doprovodný program. Zajímavým zpestřením byla například možnost svézt se hlídkovým člunem Policie ČR. Všichni mladí účastníci akce byli za své výsledky v soutěži náležitě oceněni a nikdo tak neodcházel s prázdnou.
Z úst představitelů rybářů z obou stran hranice i politických představitelů kraje několikrát zaznělo, že je to právě řeka, která naše národy spojuje. Předseda SÚS Ing. Urych poté vyzdvihl také spolupráci při navrácení lososa do řeky Labe a jejích přítoků.
Nelze opomenout ani skutečnost, že odpadky zůstávají u břehů také právě po některých rybářích, a je třeba, aby slušní rybáři šli příkladem. Je tedy chvályhodné, že se této role zhostila naše mládež.
Setkání ocenili také sasští představitelé. Viceprezident spolku „Anglerverband ‚Elbflorenz‘ Dresden e. V.“ proto přítomné vyzval, aby se podobná setkání stala tradicí a zároveň se přihlásil k organizaci příštího setkání ze strany rybářů v Sasku.

14.09.2017, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.