Distribuce a práce na RCHZ Chabařovice 20.4.-2.5.2022

Během uplynulého období byly sloveny celkem čtyři nádrže a byly tak dokončeny výlovy na našem rybochovném zařízení v Chabařovicích. Jedna z nádrží vydala např. candáty, ale i krásné kapry, líny a další ryby. To i přesto, že vydry evidentně úřadovaly a očekávání zvláště v případě candáta bylo vyšší.

Na dalších dvou nádržích byl sloven amur a kapr k další produkci (chovu) nejen na našem zařízení, ale rovněž i v MO, výlovek předčil očekávání, byly sloveny desítky tisíc kusů kapra a amura. Věříme, že tyto ryby v následujících letech (až vyrostou) potěší nejednoho rybáře. Poslední slovená nádrž byla sice malá, ale i ryby z ní udělaly radost.

Již jsme vás dříve také informovali o výtěru štiky na našem rybochovném zařízení. Jak se zadařilo? Ve stádiu váčkového plůdku bylo odchováno cca 750 tis. kusů štiky, kterou se z velké části již k dalšímu chovu podařilo distribuovat do MO. Ovšem hladových krků, které denně krmíme a staráme se o ně máme na našem zařízení stále velké množství a téměř všude, a pořád rostou.

Mimo již prezentované distribuce (losos, distribuce se společností Mondi Štětí) bylo do revírů dále distribuováno:

  • 3000 kg kapra o průměrné váze 1,2 kg/ks
  • 240 kg štiky o průměrné váze 2 kg/ks
  • 120 kg štiky o průměrné váze 0,3 kg/ks
  • 400 kg bílé ryby (plotice/perlín) a okouna

V následujícím období předpokládáme další distribuce do MP revírů, ale rovněž také průběžné distribuce do P revírů.
03.05.2022, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.