Dubnové Rybářství: Jak vyzrát na strakaté krasavce? A co rybářům přinese centrální informační systém ČRS?

Přestože je naše země vzhůru nohama a obyvatelstvo většinu času tráví doma, rybáři mají tu výsadu, že mohou i nadále chodit k vodě. Platí to samozřejmě i o vyznavačích muškaření a přívlači na pstruhových vodách, kterým se v polovině dubna znovu otevřou brány pstruhových vod. Hlavní téma dubnového Rybářství je tedy zřejmé.

Na která místa se mohou rybáři ke pstruhovým vodám vydat? Jaké nástrahy by neměli zapomenout doma? A kde se budou na začátku sezony ryby pohybovat? S tím ve svých textech poradí muškař Josef Jehlička a přívlač preferující Milan Tychler.

O připravovaném centrálním informačním systému ČRS, do kterého budou zahrnuti i rybáři MRS, jste už určitě slyšeli. Ale víte přesně, jaké výhody tento systém přinese rybářům? V čem jeho zavedení pomůže funkcionářům Svazů nebo rybářské stráži? Odpovědi naleznete v dubnovém Rybářství.

Pokračuje také oblíbený seriál o naší největší rybě s názvem Sumec velký a jeho tajemství. Lukáš Vejřík nám tentokrát prozradí, pomocí jakého smyslu sumec hlavně loví, v kolika letech se odváží k lovu u hladiny a proč občas zaútočí na nástrahu, i když má voda méně než 7 °C.

Na sto stranách Rybářství samozřejmě naleznete další témata. Jak vyčistit svůj naviják před hlavním začátkem sezony. Kde najít a jak pracovat s aplikací Raci v ČR, pomocí které můžete pomoci vědcům získávat důležité informace. A s českou hvězdou Kateřinou Švagrovou se můžete vydat do Bolívie na lov místního zlata, ryby, které se přezdívá prehistoricky vypadající losos se zuby pitbula.

Pokud máte chuť si během karantény časopis prolistovat celý, můžete si ho objednat zde (https://irybarstvi.cz/e-shop/). Předplatné lze zařídit pod tímto odkazem (https://irybarstvi.cz/predplatne/).

Přeji vám příjemné čtení

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

01.04.2020, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.