Kontroly RS na ÚN Nechranice

Během uplynulého víkendu probíhaly na ÚN Nechranice intenzivní kontroly ze strany rybářské stráže, kterých se po část víkendu účastnili i zástupci Severočeského územního svazu a RS z Ústí nad Labem. Výsledkem byly v pátek dvě zadržené povolenky a jeden pytlák. Důvodem zadržení povolenek byl lov na menší než povolenou nástrahu (rybky pouze kolem 10 cm), a nesrovnalosti v dokumentech (neplatné doklady).

V sobotu a neděli se pak RS zaměřila především na pořádek na lovných místech a vzdálenost od prutů, což se s klesající hladinou začíná jevit jako stále větší problém (rybáři běžně desítky metrů od prutů v zeleni, u prutů nikdo).

Zároveň si dovolíme citovat z popisu revíru: "Na březích VD Nechranice je možný pohyb motorovými vozidly pouze po cestách, které jsou vyznačeny v mapě... Parkování vozidel u cest je možné pouze po dobu pobytu u vody. Do nádržního prostoru je zakázáno vjíždět motorovými vozidly (vyjma spouštění lodě)." Toto pravidlo není dodržováno a někteří si pletou přehradu s veřejným kempem, čímž se vystavují možným postihům (např. ze strany Policie ČR).

Intenzivní kontroly na ÚN Nechranice, to i na hůře přístupných místech s pomocí lodí budou i nadále pokračovat.


18.07.2022, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.