Květnové Rybářství: Největší úlovky za rok 2021 a tajuplný úhoř

Jako už tradičně, i tentokrát se v květnovém čísle časopisu Rybářství dozvíte, jaké nejdelší ryby se v loňském roce na českých a moravských revírech ulovily. Čeká Vás totiž vyhodnocení jubilejního 50. ročníku soutěže Nej Nej Nej. Kromě toho se podíváme pod vodu na tajemné úhoře, vydáme se na cílený lov cejnů, naučíme se vázat speciální nymfy do hlubokých proudných vod nebo se vydáme za rybami do bájemi ověnčené Amazonie.

Přesně padesát let už usilují čeští rybáři o zisk zlatého, stříbrného a bronzového odznaku za ulovení trofejní ryby, která svou délkou předčí úlovky ostatních soutěžících. První tři v každé kategorii získají kromě nehynoucí slávy a patřičného odznaku také slavnostní diplom. Jak si rybáři vedli v loňském roce? Velmi dobře. Zazářili zejména mladí lovci do 15 let, kteří hned ve dvou kategoriích stanovili nová maxima za celou dobu existence soutěže! Jedná se o karase stříbřitého a parmu obecnou. Nová maxima jsme zaznamenali také u bolena dravého, střevle potoční, vranky obecné a dokonce i u nejoblíbenější ryby, kapra.

RY05 16 21 vyhodnoceni1

 

Květen je ideální měsíc pro první úlovky úhoře. Za těmito údiv vzbuzujícími rybami se potopil Mirek Brát, aby nám posloužil nejen snímkem na obálku časopisu, ale dalšími fotografiemi, a navíc poněkud fantaskním „odhalením“ o spojení úhoře a bájné Atlantidy.

RY05 36 38 uhor1

 

Velká část rybářů se v květnu vydává za kapry. Pokud byste ale zatoužili vyrazit na cejny, rybářský mazák Milan Tychler vám dá několik dobrých tipů. Muškaře zase určitě potěší návod na výrobu nymfy Perdigon Black Killer, která díky absenci peří rychle klesá i v proudných úsecích řeky.

RY05 26 31 tychler prelom21

 

V sekci věnované zahraničí se vydáme do Norska na mnohými opomíjené mořské mníky a také do fantastického světa Amazonie.

RY05 84 87 amazonie1

 

Květnové Rybářství si můžete pořídit na našich webových stránkách (https://irybarstvi.cz/e-shop/) a předplatné si můžete zařídit pro sebe nebo pro své blízké zde (https://irybarstvi.cz/predplatne/).

Ondřej Cupal, Šéfredaktor Rybářství

04.05.2022, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.