Lednové Rybářství: Pět pohledů na přemnoženou vydru

Vydra říční už dávno není živočich, který by potřeboval tak vysokou obranu, jaké se jí dostává. Na současný stav doplácejí rybáři. Jaká je dnes její populace, jak se před ní chránit a co je potřeba udělat pro získání náhrady škod?

Lednové Rybářství přináší pět pohledů na jeden z největších problémů rybářského světa – přemnoženou vydru. Prostor dostali akademický pracovník a soudní znalec z oboru vodní hospodářství Zdeněk Adámek, pracovník Rady ČRS Pavel Vrána, majitel pstruží líhně Miroslav Kulich a technik Karel Němec, který vysvětlí poněkud komplikovaný proces, jak dosáhnout na náhrady škod způsobené vydrou. Svůj text však představili také zástupci AOPK a Ministerstva životního prostředí.

kapri madarsko  kapri madarsko 

 

S novým rokem přicházíme s několika novinkami a novými seriály. Pokusíme se zkušeným rybářům „posvítit pod prsty“. Kaprařské montáže bude dlouhodobě popisovat známá osobnost ve světě kaprařiny Michal Kučera, rybářské vychytávky bude odhalovat zkušený Milan Tychler. Josef Jehlička si připravil seriál o muškaření na všech druzích toků. Začíná nejmenšími potůčky.

kapri madarsko

Oblíbené rubriky, jako Vzpomínáme na staré časy, Děti a jejich výpravy za rybami, soutěž NejNejNej, samozřejmě zůstávají.

V zahraniční sekci se tentokrát podíváme na příběh tří kaprařů, kteří podstoupili Maďarskou výzvu a Rus Andrej Šapran nám ukáže rybaření Něnců na poloostrově Jamal.

kapri madarsko

Přeji Vám příjemné čtení. Pokud byste si chtěli lednové číslo objednat, můžete tak udělat v našem e-shopu irybarstvi.cz/e-shop. Předplatné zařídíte na irybarstvi.cz/predplatne.

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

07.01.2021, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.