Mimopstruhové revíry Severočeského územního svazu se plní rybami

Během pouhých dvou týdnů bylo do revírů distribuováno celkem 83 700 kg ryb, z toho naprostou většinu tvoří kapr ve váhové kategorii 0,8 až 1,3 kg/ks. Krom kaprovitých ryb bylo do vybraných revírů na Litoměřicku vysazeno 150 kg okouna ve váhové kategorii 0,3 kg/ks, tedy 500 ks krásných ryb, které jsou již před třením, a s vysokou pravděpodobností letos na svět přivedou další generaci přímo v rybářských revírech, což je obecně základ životaschopných populací.

Uvedené množství ryb, vysazené za velice krátké časové období, lze považovat oproti dřívějším rokům za mimořádně vysoké. Distribuovaný objem odpovídá zhruba 1/3 za celý rok běžně vysazených ryb. Pokud k tomu připočteme bohaté zarybnění na konci minulého roku, tak se v letošní sezoně můžeme těšit na velmi dobře zarybněné revíry, což jistě ocení všechny skupiny lovících. Takto masivní vysazování v relativně krátkém čase je možné pouze díky využití velkého množství techniky jak územního svazu a našich dodavatelů, tak MO, kterým jsou ryby do revírů distribuovány. Nejintenzivněji navštěvované revíry budou průběžně zarybňovány i v hlavní rybářské sezoně, tak aby byla udržena jejich vysoká atraktivita.

V tomto týdnu bude distribuováno 12 000 kg ryb do revírů v Ústeckém kraji (Děčínsko, Šluknovský výběžek. Chomutovsko, Mostecko, Podbořansko a Teplicko) i Libereckém kraji (Frýdlantský výběžek, Hrádecko-Chrastavsko a Českolipsko). Krom kaprovitých ryb bude vysazeno též 1 000 kg štiky po výtěru. Před zahájením pstruhové sezony se budeme řádným zarybněním samozřejmě věnovat také pstruhovým revírům.

Na podzim roku 2018 proběhlo mimořádně vysoké zarybnění 12 000 kg lína (40 000 ks), 6 700 kg štiky, a celou řadou dalších hospodářsky cenných druhů ryb. Na jaře tyto druhy nebývají zpravidla k dispozici tak jako na podzim, kdy se i v letošním roce můžeme opět těšit na bohaté zarybnění i těmito druhy.

Nadále také probíhají práce na rybochovném zařízení územního svazu v Chabařovicích. Po oteplení zde dojde k dalším výlovům chovných nádrží a vysazování násadových ryb k další produkci. Po výlovech komorových rybníků budou násady kapra a amura dodány také místním organizacím.

Petrův zdar!


25.03.2019, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.