Mistroství republiky dospělých a kadetů v RT - historický úspěch zástupce Severočeského ÚS

Během uplynulého víkendu (1. - 3.7.2022) se uskutečnil vrchol domácí sezóny v rybolovné technice - Mistroství republiky dospělých a kadetů.

Letos se mistroství konalo v Kroměříži, kde s podobnými závody mají obrovské zkušenosti. Severočeský územní svaz reprezentovali 4 muži a 1 žena. Družstvo mužů obsadilo těsně neoblíbené čtvrté místo. Bohužel družstvo žen se nepodařilo složit.

Historického úspěchu nejen pro Severočeský územní svaz, ale především pro svou osobu dosáhl Jan Weitz z MO Most. Honzovi se závod podařil po všech stránkách. V 8 z 9 disciplín se probojoval až do finále, a z těchto přetavil v cenný kov celkem 4 účasti (2 zlaté, 1 stříbrná a 1 bronzová medaile). Nicméně nejcennější a velmi raritní byl zisk mistra republiky dospělých v pětiboji, sedmiboji i devítiboji. Honza se tak zařadil mezi legendy tohoto sportu, jelikož zlatý hattrick se v dějinách rybolovné techniky povedl pouze pár skvělým závodníkům.

Jan Weitz se pro letošní rok navíc stal reprezentantem ČR potažmo ČRS, a v září zabojuje na Mistroství světa v castingsportu, které se uskuteční v Tallinu (Estonsko).

Severočeský územní svaz přeje Honzovi mnoho úspěchů a pokud možno zopakování skvělého výkonu z mistroství republiky.

JUDr. Marek Bařtipán, předseda odboru RT při Severočeském ÚS


04.07.2022, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.