Mistrovství ČR v LRU přívlačí zná své vítěze

O uplynulém víkendu proběhlo Mistrovství České republiky v lovu ryb na udici (LRU) přívlačí, které se v tomto roce konalo na revírech Ohře 8 A (pstruhový revír) a Ohře 7 (mimopstruhový revír), na kterých je hospodařením pověřena MO Žatec, která se rovněž na organizaci akce podílela.

Zázemí závodníci našli v zrekonstruovaném rekreačním zařízení Severočeského územního svazu na březích ÚN Nechranice. Oba závodní dny účastníky potrápilo počasí, to zvláště v neděli, ale ryba byla při chuti a ulovit se tak kusově podařilo opravdu velké množství ryb, mezi kterými převládaly ryby losovité, pstruh obecný a pstruh duhový, dále také lipan. Celkem bylo během obou závodních dnů uloveno 2758 ks zmíněných druhů ryb.

Soutěž opanovalo družství Středočeského ÚS, které se umístilo na prvním místě, následováno družstvem ÚS města Prahy a týmem Moravského rybářského svazu. Družstvo Severočeského ÚS se umístilo na 6 místě. Mistrem republiky se stal Jan-Dorian Kratochvíl (ÚS města Prahy), následovaný Karlem Frelichem (Středočeský ÚS) a Martinem Svobodou (Středočeský ÚS). V kategorii žen zvítězila Václava Musilová (Jihočeský ÚS), následovaná Denisou Šoltysovou (Středočeský ÚS) a Hanou Hoffmannovou (Středočeský ÚS).

Předávání cen se účastnili rozvněž představitelé Severočeského územního svazu, jednatel Ing. Tomáš Kava, hospodář Ing. Václav Jelínek a člen výboru ÚS Miloš Zlatohlávek.

Gratulujeme všem zúčastněným, a děkujeme organizátorům za uspořádání této akce, která s ohledem na objem rybí obsádky jistě mile překvapila i mnohé závodníky.

Celkové výsledky k dispozici ZDE

29.08.2023, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.