Na ÚN Nechranice je i díky plůdku velice živo!

Severočeský územní svaz dlouhodobě spolupracuje s Povodím Ohře, s. p., na sledování přirozeného rozmnožování ryb, to zejména na naší největší vodní nádrži, kterou je ÚN Nechranice. S vodní hladinou ÚN je pokud možno manipulováno tak, aby byl podporován přirozený výtěr ryb, stejně jako inkubace a rozplavání plůdku, kterého je možné letos sledovat v příbřežních oblastech (litorálu) nádrže opravdu velké množství. Děkujeme Povodí Ohře, s. p., za dlouhodobou spolupráci, především pak dispečinku pod vedením Ing. Tanajewského.

Velké množství plůdku (např. cejn, okoun, plotice apod.) je také velice dobrou zprávou pro populace dravců. V minulém roce byla ÚN Nechranice nejlepším revírem na okouna v celém ČRS, v případě candáta patřila také mezi nejlepší, opominout nelze ani velké množství ulovených štik.

ÚN Nechranice je největším revírem Severočeského územního svazu (1300 ha), v posledních letech je nejen nejlepším revírem v ČRS na kapra, ale velice nás těší, že se podařilo vytvořit také silné populace dravců. Pro jejich udržení a rozvoj hospodářský odbor Severočeského ÚS aktuálně projednává některá možná omezení (např. minimální velikost nástražní rybičky) s ohledem na skutečnost, že dochází k vysoké mortalitě u ulovených a následně puštěných ryb, to i s ohledem na vysokou citlivost dravců při manipulaci (rychlé vytažení z hloubky, poranění apod.).

Jako Severočeský ÚS také investujeme do rozvoje našeho ubytovacího zařízení na březích přehrady, kde byla v minulém roce vyměněna první část chat za nové s vlastním sociálním zařízením i kuchyňským koutem, o tom budeme blíže informovat v průběhu týdne. Na našich stránkách lze ještě rezervovat volné termíny ZDE.


13.06.2021, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.