Nezapomeňte: termín pro odevzdání povolenek se bliží!

15. leden je poslední termín, do kterého jsou rybáři povinni odevzdat povolenky své místní organizaci k následnému zpracování. Pokud váháte jak správně sumář povolenky vyplnit, přečtěte si stručný návod nebo se podívejte na video.

Komu a jak povolenku vracím?

Povolenku je nutné vrátit do 15ti dnů po skončení její platnosti tomu, kdo ji vystavil - tedy zpravidla své mateřské místní organizaci. Pokud nestihnete doručit na místní organizaci povolenku osobně, můžete zaslat řádně vyplněnou povolenku poštou, nebo ji vložit do schránky organizace. Informaci o postupu vracení povolenky nalezenete na stránkách nebo vývěsce vaší místní organizace.  Poštovní adresy jednotlivých místních organizací naleznete zde.

Musím vyplňovat sumář i u revírů, na kterých jsem si neponechal žádnou rybu?

Ano, je to velmi důležité z pohledu počtu docházek. Do sumarizace vyplňujete všechny revíry, i ty, které jste navštívili a žádnou rybu jste si neponechali.

Co když jsem navštívil více revírů, než je řádků v sumáři úlovků?

V takovém případě prosíme o dopsání revírů na samostatný papír, který sešijte se sumářem povolenky a odevzdejte své MO.

Proč je nutné povolenky odevzdávat?

Na základě zpracování odevzdaných povolenek jsou následně poskytovány údaje státní správě o hospodaření na revírech, které Svazu stát svěřuje k užívání. Zároveň je přehled o docházkách a úlovcích na revíru velmi důležitou informací pro hospodáře revíru, který tím získává podrobný přehled o úrovni zarybnění i tlaku na daný revír; na základě těchto dat může následně hospodaření na revíru přizpůsobit.

Co se stane, pokud povolenku neodevzdám?

Povinnost odevzdání povolenky k lovu stanoví jak národní legislativa, tak Stanovy ČRS, které v případě neodevzdání řádně vyplněné povolenky k lovu ve stanoveném termínu znemožňují vydání povolenky na rok následující. Proto tuto povinnost rozhodně nezanedbejte.

Postup při vyplnění sumáře úlovků nalezenete také v následujícím videu; případně doporučujeme také níže uvedený metodický pokyn.

Petrův zdar!

  Pokud se vám video v prohlížeči nezobrazuje korektně, je možné ho pustit také zde.

 

Zdroj: Český rybářský svaz, z. s.

01.01.2022, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.