O uplynulém víkendu proběhlo Mezinárodní mistrovství ČR seniorů a kadetů v rybolovné technice

Během uplynulého víkendu (30.6. - 2.7.2023) se uskutečnil vrchol domácí sezóny v rybolovné technice - Mezinárodní mistrovství republiky dospělých a kadetů v Českých Budějovicích. Severočeský územní svaz reprezentovali 4 muži a 2 ženy.

Skvělého výsledku dosáhl Jan Weitz z MO Most, kterému se podařilo obhájit loňský mistrovský titul v nejtěžším závodě - devítiboji. K tomu přidal i titul vícemistra v sedmiboji. Skvělou reprezentační kariéru v dospělých předvedla Eliška Nováková z MO Jablonec nad Nisou, když se jí podařily vybojovat dvě stříbrné medaile v kategorii do 23 let. Letošní mistrovství přineslo taktéž úspěch našemu družstvu mužů (Jan Weitz - MO Most, David Popelka - MO Jablonec nad Nisou, Milan Tichý - MO Frýdlant v Čechách a Marek Bařtipán - MO Bílina), když se v nabité konkurenci nakonec umístilo na třetím místě a veze tak domů bronzové medaile.

Letošní jarní část sezóny je za námi a Severočeskému územnímu svazu se dařilo jak MČR žáků a juniorů, tak i na MMČR dospělých. Svými skvělými výkony se navíc Eliška Nováková stala reprezentantkou v kategorii juniorek, a bude hájit ČRS na Mistrovství světa juniorů a kadetů v Českých Budějovicích, a to již za 14 dní. Taktéž Jan Weitz si zopakuje svou loňskou úspěšnou reprezentaci ČRS, a pokusí se vybojovat medaile na Mistrovství světa dospělých, které se uskuteční v září v Polsku. Oběma držíme palce a přejeme mnoho úspěchů.

 Marek Bařtipán, předseda odboru RT při SvčÚS


03.07.2023, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.