Podzimní výlovy nádrží jdou do finále, loví se také chovné potoky pro produkci dalších generací pstruhů

Podzimní výlovy nádrží již jdou do pomyslného finále, za uplynulé období byla slovena poslední velká nádrž na rybochovném zařízení Severočeského ÚS v Chabařovicích. Konkrétně se jednalo o největší nádrž našeho rybochovného zařízení (Koleje), která již prošla částečnou rekonstrukcí, do revírů z ní bylo distribuováno celkem 7600 kg kapra o průměrné váze 1,2 kg/ks a 550 kg amura o průměrné váze 2 kg/ks.

MO Teplice slovila také Proboštovský rybník (RMV) před jeho plánovanou rekonstrukcí. Celkem bylo sloveno cca 1400 kg ryb, které byly distribuovány do revírů, včetně ryb v trofejních velikostech. Bylo distribuováno 135 kg štiky (4,2 kg/ks), 152 kg candáta (1,4 kg/ks), 889 kg kapra (3,2 kg/ks), 119 kg amura (3,1 kg/ks) a dále bílá ryba. Mnoho dalších výlovů proběhlo také v jiných našich MO napříč Ústeckým a Libereckým krajem. Za práci všem, kteří se na výlovech podílejí děkujeme. V následujícím období již v plánu příliš výlovů není, ač jeden velký nás ještě čeká. Příští týden bude před plánovanou rekonstrukcí slovena nádrž Očihovská (revír Blšanka 2).

Podzim není pouze obdobím výlovů nádrží, ale znamená také mnoho práce týkající se pstruhových revírů. Ať již se jedná o slovování chovných potoků, nebo umělý výtěr pstruhů. Od vytření jikernaček, přes mlíčáky, aktivaci a umístění na aparáty. Své o tom ví např. rybáři z MO Děčín, kde aktuálně probíhají první výtěry pstruhů na líhni, byť v poněkud provizorních podmínkách, protože její rekonstrukce po velké vodě bude na jaře ještě pokračovat. Foto z výlovu chovného potoka je pro změnu z MO Česká Kamenice, loví a vytírá se ovšem i na mnoha dalších místech našeho ÚS.


12.11.2021, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.