Pokračujeme v jarním zarybňování
Do revírů místních organizací Severočeského územního svazu bylo v období od 26.3. do 12.4.2019 distribuováno 2000 kg štiky o průměrné váze 2 kg/ks, některé ryby dosahovaly váhy až 7 kg/ks. Dále bylo distribuováno 27850 kg kapra o průměrné váze 1,2 kg/ks. V těchto dnech probíhá před zahájením pstruhové sezony zároveň rozvoz 1500 kg pstruha o průměrné váze 0,3 kg/ks, tedy 5000 ks ryb. Revíry budeme dle platných zarybňovacích plánů průběžně zarybňovat i v průběhu sezony.
 
Za uplynulé období byly dokončeny jarní výlovy na rybochovném zařízení územního svazu v Chabařovicích. Proběhl rovněž kontrolní odlov ostroretky stěhovavé, nádherné ryby až v trofejních velikostech měly průměrnou váhu 0,9 kg/ks. Část ostroretek (cca 200 ks) byla převezena do vhodné lokality na řece Ohři, kde by měly obnovit životaschopnou populaci tohoto druhu.
 
Dne 12.4. proběhla rovněž tradiční akce zaměřená na návrat původních druhů ryb do řeky Bíliny, financovaná společností Unipetrol. O pokračování  tohoto projektu, při kterém bylo tentokrát do řeky vypuštěno 500 kg ryb budeme informovat v samostatném příspěvku.
 
Průběžné informace a více fotografií naleznete na profilu Severočeského územního svazu na sociální síti Facebook: https://www.facebook.com/crs.sus/
 
Petrův zdar

13.04.2019, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.