Proběhl úklid údolní nádrže Nechranice

V sobotu proběhl tradiční úklid údolní nádrže Nechranice, kterého se účastnily desítky rybářů a dalších dobrovolníků, včetně představitelů Povodí Ohře, s. p.

Sebrat se povedlo několik stovek pytlů odpadu, o jehož odvoz se v průběhu týdne postarají pracovníci Povodí Ohře, s. p., to i ze břehů pomocí lodě.

Někteří rybáři se letos již při kontrolách ze strany RS hlásili, a část břehů před akcí samotnou uklidili (mnozí z nich dorazili i v sobotu).

Nejhorší situace byla v některých zátokách, kam vítr nafoukal množství především plastového odpadu (ten lze předpokládat z velké části přinesla řeka), ovšem je i zarážející, co vše na březích jsou schopni někteří ponechat, od rozpadajících se pramic (včetně plastových), přes různé rozbité židle a křesílka, zahradní houpačky, igelitové plachty apod., tento odpad jistě nepřiplaval řekou, stejně jako obaly od návnad a nástrah, mísící se na některých místech s pozůstatky po zjevně bujarých "lovech" (plechovky od piva, lahve od alkoholu).

Děkujeme všem, kterým není pořádek u vody lhostejný a apelujeme i na ostatní, aby ho udržovali, na což bude dohlížet i RS, a případné provinilce trestat.


30.04.2023, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.