Prosincové Rybářství: Jak vyzrát na krasavice s měděným tělem a kaprařské zimní tipy

Hlavatka je možná nejcennější sladkovodní úlovek a její chycení je snem snad každého rybáře. V prosincovém Rybářství se dočtete mnoho tipů, jak na tyto krásné lososovité ryby vyzrát. K vodě ale můžete vyrazit také na lov kaprů nebo tloušťů, jak se vás pokusí přesvědčit Lucie Somolová a Milan Tychler.

Lov hlavatek dokonale prověří rybářovu trpělivost. Mnohdy ani celodenní náročné brodění řekou a nahazování nevede k záběru. Jak své šance zvýšit, vám poradí Jaroslav Šubjak, který se na hlavatky vydává s muškařským vybavením. Ovšem jeho rady mohou zužitkovat také milovníci přívlače.RY12 84 90 hlavatky prelom1

Proč je při lovu hlavatek potřeba mimořádná vytrvalost, jaké nástrahy jsou nejúčinnější a proč je potřeba, aby měly výrazné oči? Jak vypadá záběr a ve kterých slovenských řekách se hlavatky vyskytují? To jsou otázky, na které dostanete odpovědi a vzápětí se s autorem vydáte na samotný lov na „zázračnou řeku“. Tu však v loňském roce postihla obrovská katastrofa…

Ani v zimě nemusíte sedět doma a čekat na oteplení. V zimě se dají lovit i kapři, o čemž se vás pokusí přesvědčit Lucie Somolová, která prozradí vychytávky nejen do zimy a přidá vlastní zkušenosti s počasím nebo prověřenými nástrahami v tomto období.

Že není zimní rybaření pro padavky, ví také Milan Tychler, který se ve svém článku snaží čtenáře inspirovat, aby k vodě přece jenom vyrazili. Třeba jenom se splávkem. Na jakou nástrahu vsadit? Jakou montáž sestrojit a jak moc krmit?

RY12 18 22 praxe1

V prosincovém Rybářství si můžete ověřit, jestli se vyznáte v rybářské mluvě, jestli znáte rybářský slang. Při listování zjistíte, že grilovat svoje úlovky můžete klidně i ve městě nebo se pobavíte u silvestrovské dávky kreslených vtipů Zdeňka Hofmana.

Prosincové číslo si můžete objednat na našem e-shopu, zašleme vám ho poštou. Předplatné pro sebe nebo jako dárek pro své blízké můžete zařídit pod tímto odkazem.

Přeji Vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

RY12 44 47 somolova1

RY12 obalka1 C1

06.12.2021, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.