Rybářský domov Vikletice

Vážení rybáři, informujeme vás, že možnost ubytování v rybářském domově ve Vikleticích je již od 25. května plně k dispozici. 

Budeme velmi rádi za vaši návštevu a také za případnou pomoc při rozšiřování nabídky na využití našeho společného rekreačního zařízení, které je průběžně rekonstruováno a modernizováno. Další informace k rekreačnímu zařízení naleznete zde

Podle celkové statistiky úlovků za rok 2019 bylo v rybářském revíru č. 441 043 Ohře 9 – ú. n. Nechranice uloveno největší množství kaprů obecných ze všech revírů Českého rybářského svazu v celé České republice! Stejně jako v letech 2018 a 2017. Takové množství kapra nebylo uloveno ani na podstatně větších přehradách jako jsou Lipno nebo Orlík, ale ani na dalších přibližně stejně velkých přehradách jako Slapy, Rozkoš aj. Můžeme tedy rybáře pozvat do Rybářského domova k pobytu a na lov kaprů, který nemá v ČR konkurenci!

V posledních letech jsou revíry Severočeského územního svazu nadstandardně zarybňovány jak v kusovém množství, tak i ve vyšších hmotnostních a věkově starších kategoriích ryb, což přináší efekt v úspěšnosti lovu rybářů. Nadstandardní vysazování ryb je realizována nejen u kapra, ale je velmi důležité, že tento trend je praktikován úspěšně i u dravých ryb jako štika a candát nebo na pstruhových vodách u pstruhů a u sivena.
Významnou pomocí je podpora Ministerstva zemědělství ve formě dotace na mimoprodukční funkce revírů, ze které lze ve významném finančním rozsahu zlepšovat stav zarybnění rybářských revírů. Také v letošním roce již od jara bylo započato aktivní zarybňování a vysazování ryb téměř nepřetržitě pokračuje a bude prováděno průběžně až do zimy. Věříme, že rybáři budou opravdu spokojeni, a proto nezbývá než popřát Petrův zdar!

01.06.2020, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.