Výbor ÚS ocenil Jana Weitze (MO Most) za úspěšnou reprezentaci Severočeského ÚS v rybolovné technice

Na posledním jednání výboru ÚS byl oceněn Jan Weitz (MO Most), za reprezentaci Severočeského ÚS díky výborným výsledkům v soutěžích rybolovné techniky. Honzovi se dařilo jak na domácí půdě, kde dosáhl historického úspěchu na Mistrovství republiky dospělých a kadetů v RT. Honzovi se závod podařil po všech stránkách, v 8 z 9 disciplín se probojoval až do finále, a z těchto přetavil v cenný kov celkem 4 účasti (2 zlaté, 1 stříbrná a 1 bronzová medaile). Nicméně nejcennější a velmi raritní byl zisk mistra republiky dospělých v pětiboji, sedmiboji i devítiboji. Honza se tak zařadil mezi legendy tohoto sportu, jelikož zlatý hattrick se v dějinách rybolovné techniky povedl pouze pár skvělým závodníkům.

V minulém roce byl rovněž součástí národního týmu na mistrovství světa v rybolovné technice, které se konalo v Estonském Tallinu, kde družstvo mužů i žen odváželo první místo, naši závodníci vybojovali celkem 34 medailí, a to 15 zlatých, 9 stříbrných a 10 bronzových. Celkově se v minulém roce Honza umístil na 6. místě ve světovém poháru.

Honza od Severočeského ÚS obdržel jak upomínkové předměty, tak finanční odměnu ve výši 10.000 Kč, které dle svých slov využije jak jinak, než na další rybářské vybavení.

Severočeský územní svaz přeje Honzovi mnoho úspěchů i v dalším období.


18.01.2023, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.