Vysazování ryb do řeky Bíliny

V pátek 4.5. bylo do řeky Bíliny ve spolupráci se společností Unipetrol a žáky ZŠ vysazeno 200 kg původních druhů ryb ve složení: cejn velký, cejnek malý, štika obecná, plotice obecná, okoun říční, jelec jesen, jelec proudník a jelec tloušť.
Velice potěšující byl zájem zúčastněných dětí. Každé si vysadilo několik ryb. Děti doslova hltaly informace poskytované přítomnými pracovníky územního svazu a MO Most. Jsme si jistí, že nyní již vysazované druhy bezpečně poznají a vědí o životě ryb mnohem více, než se mohou dozvědět v hodinách přírodopisu. Přáním některých bylo stát se rybáři, v čemž jim samozřejmě držíme palce a rádi je uvítáme v našich řadách.
Společnost Unipetrol s Českým rybářským svazem, z. s., Severočeským územním svazem na tomto projektu spolupracuje již od roku 2010, akci také financuje. Oproti původním 300 až 400 kg ryb ovšem muselo být zarybnění sníženo na zmíněných 200 kg, objem snížilo především "řádění" kormoránů, volavek a dalších predátorů.

I díky dlouhodobě společné spolupráci se společností Unipetrol ovšem můžeme prohlásit, že Bílina není mrtvá řeka, tam "to žije"... 

Další fotografie naleznete na sociální síti Facebook - www.facebook.com/crs.sus

09.05.2018, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.