Pohár předsedy územního svazu

Dne 9. 9. 2017 se uskutečnol dětský rybářský závod o "Pohár předsedy územního svazu" s místem konání na revíru 441 054 Rožanský potok 2, podrevír Šluknovská. 
Na závod bylo přihlášeno celkem 49 dětí a to z následujících MO ČRS: Most, Štětí, Dubá, Mimoň, Krásná Lípa, Jiříkov, Šluknov a Velký Šenov. Po dobu závodu bylo pěkné počasí, a tak se mohly děti s nadšením věnovat vlastnímu lovu. Nejvíce se chytala plotice většinou o velikosti do 10 cm. Výjimečně se podařilo ulovit cejnka, candáta a amura. Soutěžilo se ve dvou kolech.

Oproti jiným závodům se nesmělo krmit živou nástrahou. Toto bylo kritizováno, ale záměr byl takový, aby finanční prostředky nebyly tím, co předem ovlivní samotný výsledek. Myslím si, že otevřených závodů pro děti, kde se mohou investovat tisíce korun do krmení a vybavení, je v našem kraji dost. Proto jsem také rád, že je možné s podporou územního svazu pořádat podobné závody v místech, kde se najdou organizace ochotné se do pořádání tohoto závodu pustit a to s tím, že si určí propozice podle svých představ a zejména znalosti možností mladých rybářů v daném regionu.

Revír Pazderák byl šluknovskou organizací k závodu pěkně připraven a také pomohlo ke zdárnému průběhu zapůjčení chaty pro vytvoření potřebného zázemí k občerstvení a vyhodnocení.

Výsledky a fotografie, které vystihují pěknou atmosféru závodu najdete na níže uvedeném odkazu.

Petrův zdar                                        Borovka Antonín, vedoucí rybářského kroužku MO ČRS Velký Šenov

https://www.zonerama.com/Link/Album/3690305

Propozice

14.09.2017, Český rybářský svaz
Otto František Babler
Toužíš po myšlence? Buď tichý a trpělivý rybář.